Ach, jakąż dobrą komedią byłby ten świat, gdyby się tu nie grało jakiejś roli. Denis Diderot

słynne arie operetkowe

aaaaDamiussaaaa

Temat: Muzyka klasyczna w nowym wykonaniu

Witam szukam arii operetkowych i słynnych symfonii w rockowym wykonaniu. Rockowym albo innym :P Takim nowoczesnym :) Moze znacie jakieś takie składanki
http://www.youtube.c...h?v=naB4MlZd4GI zaczyna sie od 0:30
http://www.youtube.c...h?v=45wmyMgyZuY

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=542893Temat: Muzyka klasyczna w nowym wykonaniu
Witam szukam arii operetkowych i słynnych symfonii w rockowym wykonaniu. Rockowym albo innym :P Takim nowoczesnym :) Moze znacie jakieś takie składanki

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=542893


Temat: Teatr Nowy
Sylwestrowa premiera w Nowym

29.12.2006

Teatr Nowy przygotował na sylwestrowy, niedzielny wieczór premierę trzech jednoaktówek Antoniego Czechowa: "Oświadczyny", "Niedźwiedź" i "Łabędzi śpiew". Reżyserem widowiska, pod współnym tytułem "Romans z Czechowem", jest Mariusz Pilawski. Występują m.in. Magdalena Kaszewska, Danuta Rynkiewicz, Mieczysław A. Gajda, Marek Kołaczkowski. Dopełnieniem wieczoru będą: koncert ballad Włodzimierza Wysockiego w wykonaniu Eugeniusza Malinowskiego, bankiet i loteria sylwestrowa. Początek o godz. 19.

Popularne wesołki sylwestrowe przygotowały też inne teatry. Teatr Powszechny w ostatni dzień roku zagra "Szalone nożyczki" Paula Poertnera, w reżyserii Marcina Sławińskiego. Po spektaklu swoje ulubione piosenki zaśpiewają: Marta Kuśmirek, Jacek Łuczak i Artur Majewski. Piosenka towarzyszyć będzie również widzom, którzy wybiorą się do Teatru im. Jaracza. Zobaczymy w nim program "Mów mi o miłości, czyli wieczór romansów rosyjskich" przygotowany przez Waldemara Zawodzińskiego, Teresę Stokowską-Gajdę i Stanisława Kwaśniaka. Trzon wieczoru stanowić będą pieśni i romanse Aleksandra Wertyńskiego. Wśród wykonawców będą: Kamila Klimczak, Urszula Gryczewska-Staszczak, Radosław Osypiuk, Michał Staszczak.

Na satyryczną szopkę "Ojczyzna Dulszczyzna, czyli dom wariatów" Tomasza Pietrasika zaprosi Teatr Arlekin. Teatr Studyjny w wieczór sylwestrowy zaproponuje "Apetyt na..." - spektakl muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Małgorzaty Flegel i Wojciecha Poradowskiego. W Teatrze Muzycznym zaś grać będzie Orkiestra Adama Manijaka, a podczas koncertu wystąpią: Anna Walczak, Kamila Cholewińska, Tomasz Rak, Zbigniew Macias i popularny aktor Piotr Machalica. Atrakcją będzie pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Marty Wach i Piotra Włodarczyka. Sylwestrowy koncert proponuje również Teatr Wielki. Pod batutą Kazimierza Wiencka i Tadeusza Kozłowskiego wystąpią gwiazdy opery w repertuarze zdecydowanie lżejszym niż zwykle.

Na pożegnanie starego roku zapraszają też łódzcy filharmonicy. W ostatnim koncercie roku Orkiestra Symfoniczna FŁ wystąpi pod batutą swego artystycznego szefa - Tadeusza Wojciechowskiego. W programie znajdą się słynne arie i duety operetkowe Johanna Straussa, Ferenca Lehara, Emmericha KĂĄlmĂĄna oraz kompozycje uwielbiane przez melomanów: Uwertura kubańska i Błękitna rapsodia George'a Gershwina, a także suita Leonarda Bernsteina "West Side Story". Solistami będą: Katarzyna Matuszak (sopran), Rafał Bartmiński (tenor) i Adam Manijak (fortepian).(dp) - Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,489.html


Temat: Pavarotti: wielki artysta, przyjaciel i... pokerzysta
Cały świat - ludzie sztuki, polityki, a przede wszystkim wielbiciele talentu Luciano Pavarottiego - wspominają w czwartek zmarłego nad ranem w Modenie (północne Włochy) światowej sławy tenora.

Hiszpański śpiewak Jose Carreras, jeden ze słynnych Trzech Tenorów, powiedział, że zapamięta Pavarottiego jako wielkiego śpiewaka operowego, ale i wytrawnego gracza w pokera.

Włoski tenor był człowiekiem o "wielkiej charyzmie", a do tego obdarzonym poczuciem humoru. Spełniał się także w kuchni, gdzie przygotowywał doskonałe dania m.in. z pomidorów i szynki prosciutto - wspominał Carreras na łamach szwedzkiego dziennika "Expressen". Dzień wcześniej hiszpański tenor występował w Karlstad w środkowej Szwecji.

"Powinniśmy pamiętać go jako wielkiego artystę, człowieka o wielkiej charyzmie, świetnego przyjaciela i wytrawnego gracza w pokera" - zaznaczył Carreras.

Trzeci z tenorów Placido Domingo powiedział: "Zawsze podziwiałem jego dany od Boga głos, o charakterystycznej barwie i kompletnej skali. Uwielbiałem jego poczucie humoru. Czasami na naszych koncertach z Jose Carrerasem zapominaliśmy, że występujemy przed publicznością, która zapłaciła za bilety, bo cała nasza trójka miała po prostu świetną zabawę".

Australijska sopranistka Joan Sutherland, która wystąpiła z Pavarottim m.in. w "Łucji z Lammermoor" w 1965 roku, podkreślała "wyjątkową jakość" jego głosu. "Od razu było wiadomo, że to Luciano" - mówiła.

Inna śpiewaczka, Montserrat Caballe z Hiszpanii uważa, że zmarły król opery był "bratnią duszą i fantastycznym człowiekiem". "Wiele, wiele razy śpiewałam z nim i wiele nagrywałam. Bardzo go kochałam i podziwiałam" - wspominała.

Z kolei znany włoski reżyser filmowy i operowy Franco Zeffirelli wspominając zmarłego oświadczył: "Byli tenorzy i był Pavarotti". W rozmowie z włoską agencją ANSA, wyjaśnił: "On kochał muzykę z nerwowym zmysłem totalnego święta".

Za największą zasługę swego przyjaciela Zeffirelli uznał to, że traktował muzykę jako jedność; "od opery do popu i operetki" - tłumaczył.

Zdaniem reżysera najlepiej król opery zademonstrował to organizując wielkie koncerty "Pavarotti & Friends", w czasie których śpiewał razem z gwiazdami rocka i muzyki pop. "Zawdzięczamy Pavarottiemu to, że kultura operowa została doceniona przez młode pokolenia" - podkreślił Zeffirelli.

Na gmachu Opery Wiedeńskiej na znak żałoby zawisła w czwartek czarna flaga. Dyrektor Ioan Holender wyraził ubolewanie z powodu odejścia "najpiękniejszego głosu" naszych czasów.

W Bułgarii radio publiczne zapowiedziało, że przez cały dzień będzie nadawać tylko arie Pavarottiego.

Artystę wspominają także politycy. Premier Romano Prodi napisał w depeszy kondolencyjnej do rodziny zmarłego, że "wraz ze śmiercią Luciano Pavarottiego zginął wielki głos muzyki i Włoch".

Włoski minister kultury Francesco Rutelli nazwał Pavarottiego "gigantem XX wieku". Jego śmierć spowodowała "próżnię niemożliwą do wypełnienia dla wszystkich wielbicieli wielkiej włoskiej muzyki" - napisano w komunikacie.

"Luciano Pavarotti był najbardziej znanym klasycznym śpiewakiem na świecie, najlepszym popularnym tenorem od czasów Enrico Caruso. Jego artystyczne zalety, w połączeniu z ciepłem i charyzmą, pociągały cały świat" - ocenił z kolei prezydent Francji Nicolas Sarkozy.

Komisja Europejska oświadczyła w specjalnym komunikacie, że dzień śmierci włoskiego tenora "to smutny dzień dla kultury w Europie".

No szkoda mi tego brodacza [*] Ale przyznac mu trzeba: facet sie w swoim zyciu nie nudzil... Brawo
Źródło: nml.fora.pl/a/a,1763.html


Temat: koncerty Orkiestry Sinfonia Varsovia
Z okazji VIII Festiwalu im. Franciszka Wybrańczyka SINFONIA VARSOVIA SWOJEMU MIASTU zapraszamy:


13/09 (Sobota) godz.19.00 Polskie Radio, Studio Koncertowe im. Witolda Lutosławskiego, ul.Woronicza 17Koncert z okazji obchodów 75-lecia urodzin Krzysztofa Pendereckiego

Program:
AntonĂ­n Dvořák – Legendy op.59
Krzysztof Penderecki – Koncert fletowy
Felix Mendelssohn - Bartholdy – III Symfonia a-moll op.56 „Szkocka”

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Łukasz Długosz – flet
Krzysztof Penderecki – dyrygent
Aleksander Laskowski - prowadzenie

bezpłatne bilety do odbioru od 25 sierpnia w Pałacu Kultury i Nauki
wejście od ul. Marszałkowskiej, IX piętro, pokój 906,

------------

05/09 (Piątek) godz.20.00 Sanktuarium MB Ostrobramskiej - Parafia Narodzenia Pańskiego na Witolinie, ul. Ostrobramska 72

Program:
Franz Schubert – VIII Symfonia h-moll "Niedokończona" D.759
Wolfgang Amadeus Mozart –Symfonia nr 35 D-dur KV 385 "Haffnerowska"

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Jerzy Maksymiuk – dyrygent
Aleksander Laskowski - prowadzenie

wstęp wolny

-----------------------------

07/09 (Niedziela) godz.14.00 Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Brygadzistów 31

Program:
Antonio Vivaldi – Koncert F-dur na trąbkę, smyczki i basso continuo op.3 nr 3, RV 310
Arcangelo Corelli - Concerto grosso D-dur op.6 nr 4
Georg PhilipTelemann – Sonata koncertowa na trąbkę, smyczki i basso continuo D-dur
Antonín Dvořák - Serenada E-dur op.22 na smyczki
George Friedrich Haendel- Suita D-dur na trąbkę, smyczki i basso continuo

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
GĂĄbor Boldoczki – trąbka
Aleksander Laskowski - prowadzenie

wstęp wolny

------------------------

07/09 (Niedziela) godz.18.00 Park Sowińskiego, Amfiteatr, ul.Elekcyjna 17
Koncert Plenerowy
Słynne arie, duety, walce i polki

Program:
Johann Strauss – Uwertura do operetki „Zemsta nietoperza”
Johann Strauss – Kaiser Waltz
Imre KĂĄlmĂĄn – Gdzie mieszka miłość czardasz z operetki „Hrabina Marica”
Johann Strauss – Wielka sława to żart kuplety Barinkaya z operetki "Baron Cygański"
Johann Strauss – Walc "Odgłosy Wiosny"
Eduardo di Capua – O sole mio
Ernesto Lecuona – Siboney
Johann Strauss – Bauern Polka
Johann Strauss – Polka „Grzmoty i błyskawice”
Franz LehĂĄr – Usta milczą, dusza śpiewa aria z operetki „Wesoła wdówka”
Johann Strauss – Polka „Tritsch-tratch”
Giuseppe Verdi – Libiamo, libiamo ne` lieti calici z opery „Traviata”

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Iwona Hossa – sopran
Adam Zdunikowski – tenor
Wojciech Rodek – dyrygent
Aleksander Laskowski - prowadzenie

wstęp wolny

---------------------------

14/09 (Niedziela) godz.20.00 Kościół św. Zygmunta
Koncert Finałowy
z okazji obchodów 180. rocznicy śmierci Franza Schuberta

Program:
Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op.77
Franz Schubert – III Symfonia D-dur D.200

Wykonawcy:
Sinfonia Varsovia
Marta Kowalczyk – skrzypce
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Aleksander Laskowski - prowadzenie

wstęp wolny

-------------------------------

więcej informacji na www.sinfoniavarsovia.pl
Źródło: razem.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=4142


Temat: Czeladź na czołówce Wiadomości TVP
nie będę zakładał osobnego tematu:

Roztańczą, rozśpiewają, zachwycą na scenie i boisku

Wszystkie gminy powiatu będzińskiego przygotowały propozycje zarówno kameralnych spotkań w ośrodkach kultury i bibliotekach, jak i szereg imprez plenerowych a wśród nich pikniki,

jarmarki, festyny, koncerty, festiwale i zloty. Wystąpią na nich zarówno rodzime, jak i ogólnopolskie a nawet zagraniczne gwiazdy. Mieszkańcy na pewno nie będa się nudzić, niezależnie od wieku

Ten roku w powiecie będzińskim to wiele imprez kulturalnych i sportowych. I choć pod tym względem obfitował zwłaszcza rok ubiegły, bo stolica powiatu obchodziła swoje 650-lecie to i w tym roku atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców nie zabraknie.

- Tegoroczne środki na kulturze w budżecie Starostwa Powiatowego zostały zwiększone w porównaniu z rokiem ubiegłym i wynoszą 145 tysięcy złotych. Najwięcej imprez planujemy w lipcu, kiedy będziemy obchodzić dziesięciolecie powiatu. Będą wtedy imprezy plenerowe a także specjalne wystawy nawiązujące charakterem do jubileuszu - mówi Janusz Mieduniecki, p.o. naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu w Starostwie Powiatowym w Będzinie.

Już jutro natomiast, o godzinie 18 w sali sesyjnej Starostwa przy ulicy Sączewskiego, organizowane jest spotkanie noworoczne z Krystyna Jandą i Sławomirem Pietrasem. Wstęp jest wolny.

- Nie chcemy zdradzać szczegółów. Pani Krystyna Janda na pewno będzie czytać poezje, a motywem przewodnim ma być postać Heleny Modrzejewskiej, słynnej, polskiej aktorki, której postać pani Krystyna zagrała w filmie - dodaje Janusz Mieduniecki.

Jesczcze pod wrażeniem nostalgicznego spotkania spotkania porwie nas największa tego typu impreza w Polsce - Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie, którego finał zaplanowano na niedzielę (godz. 16 w kościele na osiedlu Syberka - sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu).

- Po eliminacjach docierają do nas głosy, że w tym roku jest wyższy poziom wykonawczy, szczególnie jeśli chodzi o zespoły i chóry. Zapowiada się więc ciekawy koncert - zdradza ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu.

W tym roku w budżecie będzińskim w dziale kultura zaplanowano 171 tysięcy złotych. W ubiegłym roku kwota ta wynosiła ponad 245 tysięcy, ale to dlatego, że był to rok 650 - lecia nadania praw miejskich.

- Na pewno nie zabraknie tych imprez, które na stałe wpisały się do kalendarza i cieszą się nie tylko popularnością wśród mieszkańców, ale także gości z całej Polski. Na pewno będzie więc organizowany na początku września Festiwal Muzyki Celtyckiej oraz dni kultury żydowskiej, które w tym roku miały charakter światowy - mówi Marzena Karolczyk, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Będzinie.

W kalendarz stałych imprez wpisało się także jesienne strzelanie zamkowe z broni czarnoprochowej, noc muzealna, ogólnopolski turniej rycerski, otwarte zawody latawcowe na wzgórzu Parcina czy plener malarski "Będzińskie pejzaże". A podczas ferii zimowych Muzeum Zagłębia zaprasza na rodzinne spotkania. Będą zajęcia tematyczne związane z aktualnymi wystawami, konkursy plastyczne i historyczne oraz darmowe zwiedzanie muzelanych obiektów.

Zanim damy porwać się rozśpiewanym kolędnikom z OFKIP, warto w sobotę zajrzeć jeszcze do Sławkowa i pokibicować w turnieju piłkarskim.

- To już VI Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa, który odbędzie się w hali sportowej przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 4 o godzinie 9.30. Wezmą w nim udział reprezentacje dziennikarzy i osób związanych z mediami - mówi Janusz Mróz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sławkowie.

Środki przewidziane na organizację imprez w mieście są mniejsze niż w roku ubiegłym, ponieważ w tamtym roku miasto organizowało dożynki powiatowe oraz dni Sławkowa, które odbywają się w mieście co dwa lata. Urząd Miasta na organizację imprez zarezerwował na ten rok 31 tysięcy 500 złotych. Przeznaczy je na piknik militarny, bieg wolności, olimpiadę dla osób niepełnosprawnych, koncert kolęd, turniej halowy dla dziennikarzy. Wraz z piknikiem militarnym odbędzie się również święto bobru połączone z powitaniem wakacji oraz z organizowanym po raz pierwszy biegiem wolności. Te cztery imprezy odbędą 20 czerwca na rynku. Natomiast na zakończenie wakacji w ruinach sławkowskiego zamku zaplanowano rodzinną imprezę plenerową "Wakacje z Duchami". Jesienią będzie też polowanie na lisa czyli Hubertus.

W Czeladzi jak zwykle w maju odbędzie się Festiwal Ave Maria, któremu od lat przewodzi znany dyrektor teatrów - jak sam mówi o sobie - Sławomir Pietras.

- Z roku na rok ten Festiwal, organizowany przez kilka dni, także z udziałem miast ościennych, które do nas dołączyły, cieszy się niesłabnąca popularnością. To wielka gala arii operowych i operetkowych w najlepszym wykonaniu, w wyjątkowej scenerii i z udziałem gwiazd wielkiego formatu. Nie inaczej będzie i w tym roku - zapewnia Wojciech Maćkowski, kierownik Wydziału Informacji Urzędu Miejskiego w Czeladzi.

Oprócz tego miasto organizuje także koncert pod hasłem Reggeneracja a od ubiegłego roku Dzień Kultury Żydowskiej i kabaretony w SDK Odeon.

- Budżet tegoroczny jest podobny do tego z 2008 roku, ogólnie na kulturę zamierzamy przeznaczyć w tym roku około 700 tysięcy złotych - mówi Wojciech Maćkowski.

Także w mniejszych gminach w tym roku przygotowano wiele atrakcji. W Wojkowicach odbędą się powiatowe dożynki. Tu także od 2007 roku odbywają się koncerty pod hasłem się "Nie Tylko Złote Przeboje".

W roku 2007 koncert poświęcony był twórczości Agnieszki Osieckiej a rok pózniej były to "Muzyczne Spotkanie z Krakowem", gdzie zaprezentowano piosenki m.in. Marka Grechuty i Grzegorza Turnaua. W tym roku ma to być niespodzianka. W Siewierzu zaplanowano I Świetojańską Orkiestradę nad Czarną Przemszą z udziałem Ireny Jarockiej.

Gmina Bobrowniki rozpoczęła spotkania ze znanymi ludźmi świata teatru, kina i telewizji (goszczono już m.in. Artura Barcisia).

W gminie Psary odbywa się latem festiwal strachów oraz festiwal pieśni zalotnych i miłosnych, połączony z obchodami Nocy Świętojańskiej.

W Mierzęcicach nie zabraknie konkursów, zwłaszcza plastycznych, turniejów i zawodów sportowych.

Magdalena Nowacka
http://bedzin.naszemiasto...nia/944642.html

Źródło: mojaczeladz.nazwa.pl/phpBB/viewtopic.php?t=814Odnośniki

Cytat


Fila vitae - nić żywota.
Entuzjazm to delirium rozumu. Napoleon Bonaparte
Dla ludzi naprawdę wielkich nie ma większej radości od tej, gdy drugim mogą sprawić radość. Wilhelm Keppler
Gdy zwierzęta ziewają, mają ludzką twarz. Karl Kraus (1874-1936)
A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie ja jestem. J 14, 3